Usuwanie Problemów DPF/FAP/EGR.

Kompleksowe usuwanie problemów filtrów cząstek stałych, zaworu EGR.

Problemy Filtrów Cząstek Stałych i EGR.

Oferuję Wyprogramowanie systemu DPF/FAP/EGR oraz mechaniczne usunięcie filtra/zaworu recyrkulacji spalin.

Niestety coraz częściej Filtry cząstek stałych po przebiegu około 200 000km nie spełniają swojej funkcji oraz zapychają się, klienci którzy przekonali się na własnej skórze że Mycie filtra DPF nie pomoże postanowili usunąć swój filtr i po dziś dzień nie maja problemów.

Czy jak wytnę DPF/FAP przejdę przegląd techniczny ?

Tak jeśli silnik jest w 100% sprawny nie będzie generował zadymienia nawet bez filtra DPF. Po usunięciu Filtra DPF pojazd nadal będzie spełniał normy emisji jakie mamy w naszym kraju. Sprawdzenie czy filtr jest i czy działa jest kłopotliwe i w wielu sytuacjach niewykonalne.

Co z Czyszczeniem Filtrów Cząstek Stałych ?

Proszę zapamiętać czyszczenie filtra DPF zazwyczaj nic nie daje ponieważ w 90% przypadkach to nie filtr jest winien lecz wyeksploatowany silnik który generuje więcej zanieczyszczeń, zazwyczaj usterce DPF/FAP towarzyszy uszkodzenie wtryskiwaczy, słaba kompresja, nieszczelność w układzie dolotowym bądź inna usterka silnika lub jego osprzętu, nawet wpuszczając kamerę do filtra nie jesteśmy w stanie zauważyć uszkodzeń które są wewnątrz monolitu.

Naprawa silnika bądź jego osprzętu i wymiana DPF kończy się wydatkiem kilku tysięcy złotych a nawet kilkunastu co często przekracza wartość pojazdu, koszt usunięcia DPF zazwyczaj mieści się w 1000zł, w dodatku nasz osprzęt silnika już nie będzie narażona na uszkodzenie poprzez zatkany filtr.

Proszę się nie dać naciągnąć na nowy zamienny filtr dpf bądź egr, zamienniki nie chodzą wiemy to z własnego doświadczenia. Jak już decydujemy się na nowy filtr bądź egr to tylko z ASO.

Jak Zdiagnozować Problemy Filtrów Cząstek Stałych oraz EGR?

Objawy Problemu z DPF/FAP

  • Zazwyczaj pierwsze co pojawi nam się komunikat, ikonka filtra bądź CHECK ENGINE i moc naszego pojazdu zostanie ograniczona, pojazd wpadnie w tryb awaryjny i będzie poruszał się z ograniczoną mocą.
  • Przyrost oleju silnikowego (Sterownik silnika uruchamiając procedurę wypalania DPF zwiększa dawkę wtryskiwanego paliwa, nadmiar potrafi zmieszać się z olejem silnikowym i doprowadzić do zatarcia silnika)
  • Pojazd nie chce odpalić (całkowicie zapchany lub stopiony filtr)
  • Błędy podczas diagnostyki komputerowej

Objawy Uszkodzonego zaworu EGR

  • Dymienie z wydechu
  • Błąd na desce rozdzielczej (Check Engine)
  • Ograniczenie mocy, tryb awaryjny
  • Błędy w sterowniku silnika powiązane od przepływomierza oraz doładowania turbiny

Profesjonalne Usunięcie Filtra DPF/FAP/EGR to same korzyści.

Lepsza dynamika pojazdu.

Koniec problemów z przyrastającym olejem.
Zmniejszone zużycie paliwa.