ChipTuning i Diagnostyka.

Podnoszenie osiągów, mocy i komfortu jazdy w samochodach ciężarowych.

Legalny i Bezpieczny CHIP TUNING.

Dzięki najnowszej technologii oraz doświadczeniu możemy zaoferować Państwu najnowocześniejszą optymalizację wydajności przy użyciu najnowszego sprzętu i oprogramowania.

Mapy edytujemy za pomocą najlepszego i najnowocześniejszego oprogramowania deweloperskiego.

Każda obróbka oprogramowania jest przeprowadzana przeze mnie indywidualnie do Pojazdu w programie WinOls5.

Korzystamy tylko i wyłącznie z najnowszych oprogramowań oraz urządzeń do pojazdów osobowych/dostawczych, rolniczych/budowlanych, ciężarowych.

Magicmotorsport, DFOX DFB Technology, DynoPro, VCDS, VCP SYSTEM, Texa,Launch, MSI,Bosch, VAS, Dimsport Trasdata, Autotuner.

Chip Tuning VOLVO, RENAULT, MERCEDES-BENZ, M.A.N, SCANIA, IVECO, DAF i inne.

Technicznie rzecz biorąc, obróbka oprogramowania zapewnia wzrost momentu obrotowego w pojazdach. Nie przy pełnym obciążeniu, ale głównie w średnim i dolnym zakresie prędkości obrotowej silnika, gdzie potrzebna jest moc. Oznacza to, że dysponujesz większym momentem obrotowym przy mniejszej prędkości, co skutkuje niższym zużyciem paliwa. Ważna jest tutaj realokacja mocy i momentu obrotowego.

W zależności od typu pojazdu i obszaru, w którym używany jest pojazd użytkowy, powstają bardzo różne profile wymagań. Oprogramowanie jest indywidualnie dopasowywane do Twoich potrzeb i odpowiedniego obszaru zastosowania w celu osiągnięcia optymalnego rezultatu. Zoptymalizowane zarządzanie silnikiem jest nie tylko opłacalne, ale także prowadzi do znacznej poprawy stylu jazdy i mniejszej emisji spalin.

Czy opłaca się inwestować w CHIP TUNING ciężarówki?

Z doświadczenia właściciele flot chwalą sobie sporą oszczędność paliwa rocznie, Silnik po modyfikacji nabiera elastyczności dużo lepiej sobie radzi w terenach górzystych mniejsze zapotrzebowanie na wciskanie pedału gazu skutkuje znacznie niższym spalaniem 1-4L na 100KM!

Przed tuningiem jest robiona pełna diagnostyka osprzętu silnika oraz weryfikacja jego stanu czy nadaje się na podniesienie mocy.

Przykład, firma posiadająca flotę 20 ciężarówek po tuningu zakładając że ciężarówka robi rocznie 100 000Km oszczędności na paliwie jest pomiędzy 1000-4000 litrów sztuka! Posiadając 20 ciężarówek które jeżdżą po nizinnym terenie z ładunkiem oszczędność sięga około 20 000-30 000L paliwa rocznie, firmy poruszające się po terenach górzystych z ciężkimi ładunkami są w stanie zaoszczędzić nawet 80 000L paliwa.

Chip-Tuning samochodu ciężarowego potrafi niemal całkowicie odmienić sposób pracy silnika. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści w zakresie zwiększenia mocy i momentu obrotowego silnika może zapewnić profesjonalna obróbka oprogramowania. Skuteczności tego rozwiązania tkwi w modyfikacji oprogramowania sterownika silnika po to, aby obliczyć lepszy stosunek masy powietrza do paliwa, co za tym idzie zwiększenie mocy wraz z momentem obrotowym oraz zmniejszenie spalania paliwa.

Jak wygląda poprawnie wykonany CHIP TUNING sam. ciężarowego?

Oferowana przez naszą firmę usługa chip-tuningu poprzedzona jest wykonaniem kompletnej diagnostyki pojazdu, pozwalającej ocenić realne możliwości w zakresie zwiększenia mocy w pojeździe.

Całościowo, chip-tuning realizowany jest w 6 następujących po sobie etapach, które przedstawiam poniżej.

DIAGNOSTYKA
Wykonanie wstępnej diagnostyki komputerowej przy użyciu dedykowanej aparatury diagnostycznej m. in. TEXA,VCDS,VCP SYSTEM, FORScan, Launch X-431, Bosch, VAS itp. – po niej szczegółowo diagnozujemy poszczególne podzespoły silnika.
1
DIAGNOSTYKA
JAZDA PRÓBNA
Próbna jazda samochodem, połączona z diagnostyką na hamowni, w celu obserwacji i weryfikacji pracy silnika oraz jego parametrów w trakcie pracy.
2
JAZDA PRÓBNA
POMIAR MOCY #1
Przeprowadzenie pomiaru mocy i momentu obrotowego przed dokonaniem modyfikacji – pomiar mocy przeprowadzany jest na DynoPro Hamownia Drogowa.
3
POMIAR MOCY #1
ODCZYT ECU
Odczytanie zawartości pamięci sterownika silnika w celu wykonania modyfikacji.
4
ODCZYT ECU
MODYFIKACJA ECU
Modyfikacja oprogramowania sterownika w programie WinOls przy uwzględnieniu indywidualnych parametrów pojazdu oraz oczekiwań Klienta.
5
MODYFIKACJA ECU
POMIAR MOCY #2
Wykonanie ponownego pomiaru mocy i momentu obrotowego na hamowni – po dokonaniu modyfikacji oprogramowania sterującego silnikiem wykonujemy ponowny pomiar mocy w celu oceny efektów przeprowadzonych modyfikacji.
6
POMIAR MOCY #2

Katalog Przyrostu MOCY

SPRAWDŹ ILE MOŻESZ ZYSKAĆ NA TUNINGU SWOJEGO POJAZDU.

Realne korzyści z CHIP TUNINGU ciężarówki.

  • Dobrze wykonany nie wpływa na żywotność silnika.
  • Zmniejsza zużycie paliwa.
  • Zwiększa dynamikę, elastyczność oraz możliwości pojazdu podczas jazdy.
  • Podnosi bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
  • Przyspiesza reakcję na naciśnięcie pedał gazu.
  • Poprawia sposób pracy automatycznej skrzyni biegów.