Chip Tuning i Diagnostyka.

Podnoszenie osiągów, mocy i komfortu jazdy w samochodach osobowych.

Legalny i Bezpieczny CHIP TUNING.

Dzięki najnowszej technologii oraz doświadczeniu możemy zaoferować Państwu najnowocześniejszą optymalizację wydajności przy użyciu najnowszego sprzętu i oprogramowania.

Mapy edytujemy za pomocą najlepszego i najnowocześniejszego oprogramowania deweloperskiego.

Każda obróbka oprogramowania jest przeprowadzana przeze mnie indywidualnie do Pojazdu w programie WinOls5.

Korzystamy tylko i wyłącznie z najnowszych oprogramowań oraz urządzeń do pojazdów osobowych/dostawczych, rolniczych/budowlanych, ciężarowych.

Magicmotorsport, DFOX DFB Technology, DynoPro, VCDS, VCP SYSTEM, Texa,Launch, MSI,Bosch, VAS, Dimsport Trasdata, Autotuner.

Jak wygląda poprawnie wykonany CHIP TUNING?

Oferowana przez naszą firmę usługa chip-tuningu poprzedzona jest wykonaniem kompletnej diagnostyki pojazdu, pozwalającej ocenić realne możliwości w zakresie zwiększenia mocy w pojeździe.

Całościowo, chip-tuning realizowany jest w 6 następujących po sobie etapach, które przedstawiam poniżej.

DIAGNOSTYKA
Wykonanie wstępnej diagnostyki komputerowej przy użyciu dedykowanej aparatury diagnostycznej m. in. TEXA,VCDS,VCP SYSTEM, FORScan, Launch X-431, Bosch, VAS itp. – po niej szczegółowo diagnozujemy poszczególne podzespoły silnika.
1
DIAGNOSTYKA
JAZDA PRÓBNA
Próbna jazda samochodem, połączona z diagnostyką na hamowni, w celu obserwacji i weryfikacji pracy silnika oraz jego parametrów w trakcie pracy.
2
JAZDA PRÓBNA
POMIAR MOCY #1
Przeprowadzenie pomiaru mocy i momentu obrotowego przed dokonaniem modyfikacji – pomiar mocy przeprowadzany jest na DynoPro Hamownia Drogowa.
3
POMIAR MOCY #1
ODCZYT ECU
Odczytanie zawartości pamięci sterownika silnika w celu wykonania modyfikacji.
4
ODCZYT ECU
MODYFIKACJA ECU
Modyfikacja oprogramowania sterownika w programie WinOls przy uwzględnieniu indywidualnych parametrów pojazdu oraz oczekiwań Klienta.
5
MODYFIKACJA ECU
POMIAR MOCY #2
Wykonanie ponownego pomiaru mocy i momentu obrotowego na hamowni – po dokonaniu modyfikacji oprogramowania sterującego silnikiem wykonujemy ponowny pomiar mocy w celu oceny efektów przeprowadzonych modyfikacji.
6
POMIAR MOCY #2

Kompleksowe usługi CHIP TUNINGU sam. osobowych.

Posiadając wieloletnie doświadczenie oraz praktycznie każdy dostępny sprzęt na rynku, jestem w stanie przeprowadzić modyfikacje nie otwierając sterownika silnika, odczyt zawartości sterownika silnika oraz zapis jest realizowany przez złącze OBD bądź BENCH.

Co to jest Bench ? : odczyt poprzez metodę Bench jest to odczyt ECU na stole bądź na aucie poprzez złącze wtyki sterownika silnika, sterownik nie jest rozklejany.

Czas realizacji w zależności od pojazdu, zazwyczaj modyfikacja Stage 1 jest realizowana w ciągu 3-6h, do dyspozycji posiadamy pojazdy zastępcze dla klientów.

Czym jest Stage 1?

Najlepiej polepszającym parametry silnika przy fabrycznym osprzęcie silnika, jednak nie przekraczając granicy wytrzymałości elementów. Jest to podniesienie mocy oraz momentu obrotowego dla zwiększenia komfortu codziennej jazdy przy okazji redukując spalanie paliwa.

Czym jest Stage 2?

Jest to już tuning mechaniczny wraz z elektronicznym strojeniem. Zazwyczaj Stage 2 opiera się na wymianie turbosprężarki, intercoolera, wtryskiwaczy, w zależności od pojazdu i tego co chce klient osiągnąć.

Realne korzyści z CHIP TUNINGU STAGE 1

  • Dobrze wykonany nie wpływa na żywotność silnika.
  • Zmniejsza zużycie paliwa.
  • Zwiększa dynamikę, elastyczność oraz możliwości pojazdu podczas jazdy.
  • Podnosi bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
  • Przyspiesza reakcję na naciśnięcie pedał gazu.
  • Umożliwia odblokowanie prędkości maksymalnej pojazdu.
  • Tuning Skrzyni biegów poprawia sposób pracy automatycznej skrzyni biegów.

Zobacz ile nasi klienci zyskali dzięki tuningowi silnika.